Dzisiaj jest: 18.03.2018
Informacje o nas

W dniu 2 września 2003 roku Sąd Rejonowy w Poznaniu, XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisał Wielkopolski Związek Karate z siedzibą w Poznaniu do Rejestru Stowarzyszeń pod numerem 0000171360 pozycja 1. WZK jest aktualnie największym aliansem zrzeszającym kluby karate z naszego województwa. Związek zakładało 16 stowarzyszeń. Aktualnie...

PFKS - Mini Logo
O nas
W dniu 2 września 2003 roku Sąd Rejonowy w Poznaniu, XXI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, wpisał Wielkopolski Związek Karate z siedzibą w Poznaniu do Rejestru Stowarzyszeń pod numerem 0000171360 pozycja 1.

WZK jest aktualnie największym aliansem zrzeszającym kluby karate z naszego województwa. Związek zakładało 16 stowarzyszeń. Aktualnie zrzeszamy 36 klubów z terenu Wielkopolski, w których uprawiamy i propagujemy styl Karate Shotokan.

Zawodnicy i trenerzy WZK reprezentują swoje kluby w rywalizacji sportowej organizowanej przez polskie i ogólnopolskie związki sportowe działające w dziedzinie karate w następujących dyscyplinach:

Polski Związek Karate (Shotokan wg WSKA, wg WKF zrzeszony w MKOL)
Polski Związek Karate Fudokan (Shotokan wg Fudokan)
Polska Federacja Karate Sportowego (wg PFKS, wg WUKF)
Japan Karate Assiociation Polska (Shotokan wg JKA)
Funakoshi Karate Assiociation Poland (Shotokan wg FSKA)

Od lat skutecznie integrujemy wokół karate grupę ludzi - zawodników, trenerów, sędziów, działaczy i sympatyków. Obejmujemy patronatem i wspieramy organizację zawodów karate w Wielkopolsce. Jako jedyny okręgowy związek karate w kraju prowadzimy regularnie rankingi dla poszczególnych kategorii wiekowych karate z podziałem na konkurencje sportowe. Powołujemy i prowadzimy Kadrę Wielkopolski Karate.

Dzięki bardzo wysokim wynikom sportowym uzyskiwanym przez naszych zawodników i kluby jesteśmy niekwestionowanym liderem na terenie naszego województwa we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez ogólnopolskie i polskie związki sportowe. Nasi zawodnicy zdobywają systematycznie tytuły Mistrzów Polski i Europy, zostają medalistami Mistrzostw Świata Karate, a trenerzy często w swoim dorobku zawodowym posiadają prowadzenie najlepszych w Polsce zawodników - członków Kadry Narodowej Karate Seniorów.

Statutowym celem WZK jest rozwój i popularyzacja karate. Poprzez naszych reprezentantów, członków Zarządu, często nawiązujemy kontakty i współpracujemy z Samorządem na każdym poziomie, władzami zarządzającymi wojewódzkim i polskim sportem oraz mediami.

Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi, którym leży na sercu dobro karate. Stoimy na stanowisku, że działania w ramach naszego okręgu sprzyjają integracji środowiska karate na terenie Wielkopolski. Dążymy do sytuacji, w której karate zajmie należne mu miejsce wśród innych dyscyplin sportowych również w Waszym mieście, gminie i powiecie.

WZK zaprasza Was do współdziałania, jesteśmy otwarci na dobre pomysły i nowe wyzwania. Dla dobra nas wszystkich karateków - naprawdę warto!!!


Zarząd WZK, Poznań - Marzec 2012
nativeCreation | Strony www, Sklepy online, Identyfikacja wizualna | Poznań
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
462,657 unikalne wizyty